Vizualizace pro prezentaci projektu

Pokud jste architekt, či designer, jistě jste se již setkali s tím, že máte vizi, kterou potřebujete zhmotnit a předat klientům. Průběžně s nimi potřebujete konzultovat, zda vaše vize odpovídá jejich představám. Bohužel pak stále narážíte na to, že si klienti nedokážou představit to co jim chcete předat. Zde přichází na řadu vizualizace, která je v této situaci významným pomocníkem.

Schématickou vizualizaci dnes zvládne vytvořit prakticky každý desiner či architekt, a její přínos je nezpochybnitelný. Pokud se však chcete odlišit, je třeba poskytnout vizualizaci co nejvěrnější, pokud možno ve fotorealistické kvalitě. Takováto vizualizace může být profesionální prezentací interiérového designu.

U fotorealistické vizualizace nemusíte být omezeni např. databází objektů jednodušších SW. Vizualizace může být variabilní do posledního detailu. Je možné přidat reálný výhled z okna, nechat vyniknout zvolený dekor dlaždic či strukturu materiálu. Je možné předvést nasvícení bytu v různou denní dobu ať už slunečním světlem, či umělým. Je možné představit kuchyňské skříňky jak v otevřeném, tak v zavřeném stavu. Aby byt interiér nepůsobil neosobně a nezabydleně, je možné přidat doplňky jako nádobí, květiny či knihy. Fantasii se meze nekladou.

I takovéto vizualizaci ale stále něco chybí. Je rozdíl vidět fotky bytu a byt si sám projít a prohlédnout. Taková prohlídka je totiž interaktivní. Můžete se pohybovat. Něco si můžete prohlédnout zblízka, něco z dálky. Můžete si prohlédnout přesně to, co vás zajíma. Můžete se vracet, přecházet z jedné místnosti do druhé. To běžná vizualizace neumožňuje. Moderní SW se však snaží i tyto nedostatky odstaranit a stále časněji jsou využívány virtuální prohlídky.

Virtuální prohlídka je interaktivní prezentací určitého místa (lokace). Skládá se z definovaných panoramatických snímků (bodů). Pomocí 3D grafiky se připraví model místa a pak vytvořit panoramatické 360°snímky z definovaných bodů. V těchto bodech je možné se rozhlížet kolem sebe a udělat si tak lepší představu o samotném místě. Pro lepší navigaci v prostoru je možné přidat mini-mapu. Hotová prohlídka pak může vypadat například takto.

 

Rádi byste prezentovali svůj projekt některým z výše uvedených způsobů? Neváhejte mne kontaktovat. Probereme vaše představy a jistě se domluvíme.