Fotorealistická vizualizace kuchyně

Přestavbu kuchyně neprovádíme každý den. Každý chce krásnou kuchyni vyladěnou do posledního detailu ale představivost někdy nestačí. Nakonec zvolené obklady nemusejí vypadat tak jak jsme si představovali. Zjistíme, že barva, nebo rozmístění skříněk taky není ideální a nakonec si můžete říct: „Škoda že jsem si výsledek nemohl prohlédnout ještě před realizací, rozhodl bych se jinak.“ Dobrá zpráva je, že dnešní technologie umožňují připravit vizualizaci kuchyně ve fotorealistické kvalitě ještě než začnete bourat tu starou.

Díky fotorealistické vizualizaci získáte velmi konkrétní představu o tom, jak bude kuchyně vypadat. Získáte nejen představu o rozmístění a barvě skříněk a spotřebičů, ale můžete získat i detailní představu o tom, jak budou vypadat lesklé a jak matné skříňky. Jak bude vypadat osvětlení v různém odstínu a intenzitě. Jaké úchytky zvolit a jak je rozmístit. Obklady je možné skládat jako mozaiku, přestože jste zatím nenavštívili žádnou prodejnou. Je možné připravit různé varianty řešení a vy sami zvolíte tu nejvhonější.

Přestože návrh kuchyně vypadá perfektně, ve chvíli kdy přidáte všechny vaše doplňky a spotřebiče, může se stát, že už to nebude ono. Prázdná kuchyně totiž působí jinak, než ta zabydlená. Při navrhování kuchyně je třeba myslet i na tyto detaily a i to je možné zohlednit ve vizualizaci. Do průhledných skříněk je možné umístit nádobí, k oknu bylinky, na pracovní desku mixer, varnou konvici či blok na nože. Díky tomu lze docílit opravdu věrného zobrazení.

Vizualizace nemusí být jen ve formě fotek. někdy je dobré poznat i kontext celého prostoru a s tím pomůže panoramatický 360°snímek. Rádi byste např z kuchyně viděli na TV v obývacím pokoji, nebo během přípravy jídla videli na návštěvu sedící v jídelně? Nejste si jistí, zda to rozmístění nábytku dovolí? Nevadí, můžeme to vyzkoušet a připravit panoramatický snímek z určeného místa. Výsledek může vypadat např. takto. Pro opravdové “fajnšmekry“ je možné připravit i krátkou animaci prostoru.

Různé varianty vizualizace můžete sdílet se svými přáteli a známými. Můžete se pochlubit, jak bude vaše budoucí kuchyně vypadat, nebo konzultovat, kterou variantu by preferovali oni a proč.

Podklady pro zhotovení vizualizace mohou být různé. Samozřejmě čím detailnější podklady, tím přesnější může být výsledek. Zpravidla stačí plán skříněk poskytnutý kuchyňským studiem a fotky zvolených obkladů dekorů skříněk či jiných prvků. Zbytek prvků je možné vymodelovat, nebo použít již existující z dostupných databází objektů.

Potřebujete připravit vizualizaci vaší kuchyně? Neváhejte se na mne obrátit. Nejprve probereme vaše potřeby, potom pro vás připravím cenovou nabídku a po odsouhlasení nabídky se mohu půstit do práce.